BAŞKAN'DAN MESAJLAR

Ramazan Bayramı Mesajı

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı.

Mesajında bayramların kardeşlik hukukunu artırdığını ve ortak sevinçlerin tüm İslam alemini bir araya getirerek kenetlendirdiğini vurgulayan Başkan Memiş şu ifadelere yer verdi:

"Ramazanın her yıl ruhlarımıza güzellik, gönüllerimize zenginlik vermek, iradelerimizi eğitmek ve toplumsal hayata huzur iklimi getirmek üzere yücelerden gelen kutlu bir misafirdir. İşte bu kutlu misafirin uğurlanması anlamına gelen ve her sene ilahi bir armağan gibi gelen bayramlar ise imanı bir, vicdanı bir olan kullara Rabbimizin armağanıdır.

Bayramlar, zamanı başka zaman, cihanı başka cihan eyleyen, mahzun gönüllere sevinç ve müjde tattıran, kardeşlik hukukunu artıran mukaddes vakitlerdir. Tüm İslam alemini bir araya getirerek kenetlendiren bu bayramlar, Müslüman kalma bilincimizi diri tutan ve İslam milletlerine tarih sahnesinde süreklilik kazandıran müstesna zaman dilimleridir. Ramazanlar ve kutlu bayramlar, insanlık ve İslam alemi için tekrar tekrar dirilişin müjdesi ve habercisidir.

Bu vesileyle aziz milletimizin mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyor, bu kutlu zaman diliminin ülkemiz, milletimiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını yüce rabbimizden niyaz ediyorum."