Mesai Arkadaşımız Yıldızhan’ı Kaybettik

Bayburt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü personelimiz Ali Vahit Yıldızhan’ı elim bir kaza sonucu kaybettik.

 

Trabzon'un Maçka ilçesinde kamyonetle otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada, aralarında Bayburt Belediyesi personelimiz olan Yıldızhan’la birlikte 3 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.

 

Hafta sonu görev icabı Trabzon’a giden ve dönüş yolunda personelimiz Ali Vahit Yıldızhan yönetimindeki 69 AL 824 plakalı kamyonet ile karşı yönden gelen 61 DD 057 plakalı otomobil çarpıştı. Bayburt Belediyesi’ni yasa boğan elim kaza sonucu personelimiz Yıldızhan hayatını kaybederken aynı araçta bulunan bulunan belediyemiz personellerinden Muharrem Tutar ve Suat Ziypak ile Bayburtlu hemşehrimiz Süleyman Akdoğan yaralandı. Yaralılar Trabzon’daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Karşı yönden gelen araçta bulunan Bilal Yalçın, Erdal Ünal ve Nihat Demirel’in de hayatlarını kaybettiği kaza, Trabzon ve Bayburt’ta derin üzüntüye sebep oldu. Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ve birçok belediye personelimiz acı haberi alır almaz Trabzon’a akın etti.

 

Tüm Teşkilatımızın Başı Sağolsun

Yaralıları bulundukları hastanelerde ziyaret eden ve durumları hakkında ilgililerden bilgi alan Bayburt Belediye Başkanı Memiş üzüntüsünü şu şekilde dile getirdi:

“Acımız büyük; Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı Ulaştırma Hizmetlerinde görevli personellerimiz Ali Vahit Yıldızhan, Muharrem Tutar ve Suat Ziypak Trabzon’dan dönerken Zigana dağında geçirmiş oldukları kaza sonucu Ali Vahit Yıldızhan kardeşimiz ile beraber diğer araçta bulunan 3 kardeşimiz Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Personellerimiz Suat Ziypak, Muharrem Tutar ve diğer kardeşimiz Süleyman Akdoğan Trabzon’da hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Rahmetli olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve tüm teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar temenni ediyorum.”

 

Bayburt Belediyesi’nde uzun yıllar özveriyle hizmet eden merhum Ali Vahit Yıldızhan’ın cenazesi, bugün ikindi namazına müteakip Aşağıkırzı köyünde kılınacak cenaze namazının ardından köy mezarlığına defin olunacaktır.

 

Bayburt Belediye personeli olarak mesai arkadaşımıza Allah’tan rahmet, yaralı personelimize de acil şifalar diliyoruz. Başımız sağolsun.