Baksı Müzesi, KUDAKA 57. Yönetim Kurulu Toplantısına Ev Sahipliği Yaptı

2014 Yılı Avrupa Konseyi Müze Ödülüne ve TBMM 2014 Onur Ödülüne layık görülen Baksı Müzesi, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 57. Yönetim Kurulu Toplantısı’na ev sahipliği yaptı.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 57. Yönetim Kurulu Toplantısı, Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir başkanlığında yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile ilimizde gerçekleşti.

İlimiz Bayraktar köyünde yer alan Baksı Müzesi’nde gerçekleşen toplantıya; Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir,  Valimiz Mükerrem Ünlüer, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Belediye Başkanımız Mete Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Bayburt İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi, BTSO Başkanı İbrahim Yumak ve KUDAKA Genel Sekreteri Talha Baki Özmen katıldı.

“Toplantımızı Çok Anlamlı Bir Yerde Yapıyoruz”

Toplantının açılış konuşmasını yapan dönem başkanı Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, “Ajansımızın yoğun bir gündemi olan bu haftaki toplantısını 2014 Yılı Avrupa Konseyi Müze Ödülü'ne layık görülen çok anlamlı bir yerde yapıyoruz. Baksı Müzesi’ne ve Bayburt Valimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının Bayburt’umuza Hayırlı Olmasını Diliyorum”

Kısa bir hoş geldin konuşması yapan Valimiz Mükerrem Ünlüer ise, “Sayın Valilerimiz ve Belediye Başkanlarımız Avrupa Müze Ödülü’nü kazanan Bayburt’umuza hoş geldiniz. Böyle anlamlı bir müzede toplantı yapıyoruz. Müzede yapacağımız bu toplantının Bayburt’umuza hayırlı olmasını diliyor, toplantının müzemizin tanıtımına büyük katkı sağlamasını temenni ediyor, hepinize hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

Toplantının ardından KUDAKA Yönetim Kurulu Üyeleri, 2014 Yılı Avrupa Konseyi Müze Ödülüne ve TBMM 2014 Onur Ödülüne layık görülen Baksı Müzesi’ni gezdi. Müzede sergilenen eserleri tek tek inceleyen heyet, Baksı Müzesi kurucu Başkanı Hüsamettin Koçan'dan bilgi aldı.