Belediye Başkanı Memiş’in “Hocalı Katliamı” Mesajı

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, 27 yıl önce Azerbaycan Dağlık Karabağ’ın Hocalı Kasabasında 613 soydaşımızın Ermenilerce katledilmesi ile ilgili mesajın da şu ifadelere yer verdi:

“26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan’ın Hocalı kasabasında 63’ü çocuk ve 106’sı kadın olmak üzere 613 masum soydaşımız katledildi. Azerbaycan Dağlık Karabağ’ın Hocalı Kasabasında masum soydaşlarımızın, Ermeniler tarafından zalimce katledildiği Hocalı Katliamı aradan 27 yıl geçmesine rağmen dün gibi hala yüreğimizi dağlamaktadır. 101 yıl önce bu topraklarda ninelerimiz ve dedelerimize yaptıkları kalleşçe, hunharca katliamı 27 yıl önce de soydaşlarımıza yaparak tarihe bir kara leke olarak geçtiler.

Hoş görünün ve adaletin timsali olan yüce Türk Milleti, varoluşundan bugüne kadar mazlumun ve mağdurun yanındadır. Azeri kardeşlerimiz gibi Türkiye ve Türk milleti olarak Hocalı’da yaşanan katliamı unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Hocalı’daki katliam karşısında Azeri kardeşlerimizin ve Azerbaycan’ın yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz.

Tarihe bir kara leke olarak geçen Hocalı katliamını kınıyor, ebediyete intikal eden masum soydaşlarımızı rahmetle yad ediyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”