Belediye Başkanımız, Yüzbaşı Şehit Agâh’ın Huzurunda..

Belediye Başkanımız Mete Memiş, çalışma ziyareti için gittiği Afyonkarahisar’da Bayburtlu Yüzbaşı Agah Efendi’nin şehitliğini ziyaret etti..

Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner ile birlikte Başkanımız Memiş Zafer Haftası kutlamalarında ziyaret programının önemli bir parçası haline gelen Bayburtlu Yüzbaşı Agâh Efendi Şehitliği’ni ziyaret etti.

Afyonkarahisar-Büyükkalecik Kasabası'nda Kocatepe'ye tek geçit olan Kurtkaya mevkiinde bulunan Şehitlik içerisinde incelemelerde bulunan Vali Güner ve Belediye Başkanımız Memiş, şehitler için dua ederek Yüce Allah’tan bir daha böyle bir savaşın yaşanmaması için temennide bulundular.

Kahramanca savaşarak şehit düşen Bayburtlu Yüzbaşı Agâh Efendi ve silah arkadaşlarının kahramanlık öyküsü hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyaret sırasında bir anıt, bir tören alanı, bir çeşme, bir kitabe ve bir kubbeden ibaret olan şehitliğin her karış alanı titizlikle incelendi.

Yüzbaşı Agâh'ın anıt kitabesini de okumadan geçmeyen Belediye Başkanımız Mete Memiş, büyük bir takviye alan düşman birliği ile çarpışırken Yzb.Agâh, Üsteğmen Feyzullah ve 100 Mehmetçiğin birlikte şehit düştüğünü belirtirken geriye kalan Mehmetçik ve gelen takviye kuvvetlerimizle düşmanın bu vadi içinde tamamen yok edildiğini, bu anlamda Kahraman Yüzbaşı Bayburtlu Agâh Efendi ve arkadaşlarını minnetle andığını söyledi.

Kurtuluş Savaşının, Türk milletinin gücünün milli ve manevi değerler noktasında birleşerek elde edildiğini belirten Afyonkarahisar Valisi Güner ise bütün halinde cennet vatanımızı korumak için cansiperane çarpışan Mehmetçiklerimiz sayesinde Cumhuriyetimizin kazanıldığını ve kurulduğunu, bu destanın Afyonkarahisar’da yazılmasının onur ve gurur verici olduğunu belirtirken, şehit kanlarıyla sulanan kutsal toprakların mekânı Afyonkarahisar ve ülkemiz için böyle günlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.