Başkanımız Memiş Asfalt Çalışmalarını Yakından Takip Ediyor

Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri hafta sonu asfalt mesaisini şehrimizin tarihi mahallelerinden Veysel Mahallesi’ne ayırdı. Alt yapı çalışmaları sonucu yıpranan ve bozulan yollarda asfalt uygulaması yapıldı. Belediye Başkanımız Mete Memiş’te çalışmaları yakından takip ederek incelemelerde bulundu.

Çalışmalar sürerken kısa bir açıklamada bulunan Başkanımız Memiş Bayburt’un her noktasındaki eksiklikleri zamanla gidereceklerini belirterek, “Bayburt Belediyesi olarak özlenen ve düşlenen Bayburt’u oluşturmak için mesai mefhumu gözetmeden çalışıyoruz. Bu tarihi mahallemizde gerçekleştirdiğimiz asfalt uygulaması ile alt yapı çalışmaları sonucu bozulmuş olan yolları düzelterek olumsuzlukları gidermiş olacağız" dedi. 

“Alt Yapı Çalışmalarında Sona Yaklaşıyoruz”

 Alt yapı çalışmalarının son durumu hakkında da bilgi veren başkanımız sözlerine şöyle devam etti:

“Şehrimizin çok büyük bir problemini çözecek bu çalışmada sona yaklaşıyoruz. 
93 kilometrelik uzunluğa sahip kanalizasyon hattının 83 kilometrelik kısmı tamamlandık. 3000 adet olan parsel bağlantısından 1950 adedi yapıldı. Toplam 153 kilometrelik uzunluğa sahip olan Şehir içi içme suyu şebeke hattımızın 95 kilometrelik kısmı tamamlandı. 3000 adet olan abone bağlantısının 2000 adedi yapıldı.  17 kilometrelik uzunluğa sahip yağmur suyu tahliye hattımızın da 10 kilometrelik kısmı tamamlanmış bulunmaktadır. Bu proje çerçevesinde yerleştirilecek olan 3500 adet ızgaradan 1100 adedi yerleştirilmiştir.
 Ayrıca atık su arıtma tesisimizde tamamlanmış olup günlük 7000 m³ atık su arıtma kapasitesine sahiptir.”

“Kasım Ayı İtibariyle Bitiyor”

“Tüm bu çalışmalarımız Kasım ayı itibariyle tamamlanacaktır. İnşallah çalışmaların tamamlamasından sonraki aylarda alt yapısıyla ve üst yapısıyla modern şehir ile kadim şehir kültürünü bir potada eritmiş güzel bir Bayburt’a kavuşacağız. Tüm halkımıza bu süreçte doğan sıkıntılarda göstermiş oldukları hoşgörü ve sabırdan dolayı teşekkür ediyorum.”