Belediye Başkanımız Partililerle Bayramlaştı

Belediye Başkanımız Mete Memiş’in bayram ziyaretlerinin bir durağı da Ak Parti İl teşkilatı oldu. Burada Milletvekilimiz Özbek, Ak Parti İl Başkanı Hakan Kobal,  Arpalı Belediye Başkanı Şadi Terzi, Eski Belediye Başkanımız Hacı Ali Polat, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, il, ilçe ve belde teşkilat üyeleri ile tek tek bayramlaşan Belediye Başkanımız Mete Memiş, parti binasında, bir konuşma yaptı.

“Müslüman’ın Yanında Olalım, Mazlumun Yanında Olalım”

Konuşmasında yine İslam coğrafyasındaki kan ve gözyaşına değinen Belediye Başkanımız Memiş, Ramazan ayının ve bayramın buruk geçtiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Gazze başta olmak üzere birçok İslam beldesindeki kan ve gözyaşından dolayı Ramazan ayımızda olduğu gibi bayramımız da buruk geçiyor. Cenabı Allah’tan duamız ve niyazımız odur ki, bu İslam coğrafyasında dökülen kanın bir an önce durması ve Müslümanlar olarak bizlerin de birlik ve beraberliğimize, kardeşliğimize kavuşmamızdır. Ama inanıyoruz ki, bu dua sözde olmaktan öteye geçmezse bu hiçbir şey ifade etmeyecektir. İslam coğrafyası yine karanlıkta kalacaktır. İslam coğrafyasında yine kan yine gözyaşı olacaktır. Musul’da, Kerkük’te, Suriye’de, Doğu Türkistan’da, Mısır’da özellikle Gazze ve Filistin’deki kardeşlerimize dua edelim. Bunlara yardımlarımızı esirgemeyelim. Bu anlamda Bayburtlular olarak Yahudi mallarını, İsrail patentli ürünleri mümkün mertebede evimize sokmayalım. Onlardan alacağımız her mal, vereceğimiz her kuruş Filistinli kardeşimize sıkılan bir kurşun olacaktır.  Müslüman’ın yanında olalım, mazlumun yanında olalım. İnşallah bundan sonraki bayramlar daha huzurlu, daha sevinçli, daha bereketli bayramlar olur.”