Dede Korkut Şiir Şöleni, Gönülleri Fethetti

20. Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri etkinlikleri kapsamında belediyemiz tarafından düzenlenen Dede Korkut Şiir Şöleni, gönülleri fethetti.

Şair Zihni Kültür Merkezi’nde düzenlenen Dede Korkut Şiir Şöleni’ne Valimiz Mükerrem Ünlüer, Milletvekilimiz Bünyamin Özbek, Belediye Başkanımız Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi, Eski Belediye Başkanımız Hacı Ali Polat, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Başkanı Faruk Kılıçaslan, kamu kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve şiirseverler katıldı.

Naci Ahıskalıoğlu, Mustafa Çakır, Hasan Kaymaz, Derviş Memiş, Mikail Yıldırım, Fahri Kaymaz, Ali Vahit Atıcı ve Asım Kahveci tarafından seslendirilen bir birinden güzel şiirler, dinleyicileri mest etti.

Dede Korkut Şiir Şöleni’nin sonunda bütün şiir yorumcularına Bayburt taşından üretilmiş Saat Kulesi minyatürü hediye edildi.

Programın sonunda katılımcılara kısa bir hoş geldin konuşması yapan Belediye Başkanımız Mete Memiş, etkileyici yorumlarıyla gönülleri fetheden şiir yorumcularına da teşekkür ederek, “Kıymetli arkadaşlarıma kısa süreliğine de olsa bizleri dünya sürgününden uzaklaştırıp ötelerin ötesine taşıdıkları için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.