Pazartesi Gecesi Sanat Müziği ile Renklendi

Akçaabat Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği’nin katkılarıyla belediyemizin organize ettiği gecede, sanat müziği konseri verdi.

Şair Zihni Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere Belediye Başkanımız Mete Memiş, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk, Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk Coşkun, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak,  Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, Belediye Başkan Yardımcısı Nesimuttin Selçuk, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda Türk Sanat Müziği sever katıldı.

Türk Sanat Musikisinin en seçkin parçalarını şef Salih Kazancıoğlu yönetiminde seslendiren Akçaabat Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, dinleyenlere keyifli bir gece yaşattı. Koro ayrıca bir jest yaparak Bayburt’un meşhur türkülerinden “Şen Ol Bayburt” ve “Oy Gül Dalı”nı seslendirdi. Oldukça coşkulu geçen konserde seslendirilen birçok parçaya sanatseverler de eşlik etti.   

Yaklaşık iki saat süren programın sonunda Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Şentürk’ün belediye başkanımıza Akçaabat’ın tarihini anlatan kitap hediye ederken Başkanımız Memiş de Genel Sekreter Şentürk’e Bayburt taşından oyma minyatür Saat Kulesi hediye etti. Ayrıca başkan yardımcımız Nesimuttin Selçuk da Koro Şefi Salih Kazancıoğlu’na yine Bayburt taşından oyma minyatür Şair Zihni Anıtı takdim etti. Gece protokolün koroyla hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.