Cumhuriyetimizin 91. Yıldönümü Kutlandı

29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetin 91. yılı tüm yurtta olduğu gibi Bayburt’ta coşkuyla kutlandı.

Bayburt Valiliği’nde tebrigat töreni ile başlayan kutlamalar, Gençosman Stadyumu’nda devam etti. Cumhuriyet Caddesi’ndeki altyapı çalışmaları nedeniyle Gençosman Stadyumu’nda yapılan tören coşkuyla yapıldı.

Törene Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Garnizon Komutanı P.Kur. Alb. M.Nail Yiğit, Belediye Başkan Vekili Cemil Polat, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, kamu kurum müdürleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, Garnizon Komutanı P.Kur.Alb. M.Nail Yiğit, Belediye Başkan Vekili Cemil Polat, törene katılanların bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemine dair Bayburt Valisi Odabaş bir konuşma yaparken öğrenciler tarafından okunan şiirler törene katılan vatandaşları coşturdu. Tören resmi geçit yürüyüşü ve şiir, kompozisyon ve resim dallarında başarılı olan öğrencilere Bayburt Valisi Odabaş, Garnizon Komutanı P.Kur.Alb. Yiğit, Belediye Başkan Vekili Polat, tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından son buldu.

Cumhuriyet Resepsiyonu iptal..

Öte yandan bu akşam saat 19.00’da Bayburt Öğretmenevi’nde yapılması planlanan Cumhuriyet Resepsiyonu iptal edildi. Bayburt Valiliği'nden yapılan açıklamada, Cumhuriyet resepisyonunun dün Karaman’ın Ermenek İlçesi'nde kömür ocağındaki su baskınında mahsur kalan 18 işçi dolayısıyla iptal edildiği belirtildi.