İstiklal Marşının Kabulünün 94. Yıldönümünde Milli Şairimiz Anıldı

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94.  Yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliği Bayburt Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün organizasyonunda Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programla Şair Zihni Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.  

Etkinliğe Vali Yusuf Odabaş, Belediye Başkanımız Mete Memiş, Garnizon Komutanı Kur. Alb. Mehmet Nail Yiğit, Cumhuriyet başsavcısı Hasan Uğurlu, İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya, Bayburt Müftüsü Kemalettin Aksoy, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Program saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi öğrencileri öğretmenleri eşliğinde günün anısına Vali Odabaş’a çiçek takdim ettiler.

 Mehmet Akif Ersoy’a ait  “Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak”  ve “Bülbül” şiirleri seslendirildikten sonra Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Kazım Kırkpınar tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasının yapılmasının ardından, Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı yazma sürecini anlatan sinevizyon gösterisi sunuldu.

Öğrencilere Ödüllerini Protokol Takdim Etti

Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo gösterisi ile devam eden anma programı, İstiklal Marşının Kabulü konulu makale, resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğretmen ve öğrencilerin ödüllerinin protokol tarafından verilmesiyle sona erdi.