Belediye Başkanı Memiş'in Kadir Gecesi Mesajı

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.                       

"Bilindiği üzere yüce kitabımız Kur`an-ı Kerim, ilâhî kudretin ve rahmetin çokça tecelli ettiği bu müstesna gecede indirilmeye başlandı. Kur'an-ı Kerim'de, “Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır” mealindeki ayetle, bu gecenin bir ömre bedel eşsiz fırsatlarla dolu olduğuna işaret edilmektedir. Sonsuz mükâfatların sunulduğu bu gece, insanlık âlemi için birer kurtuluş, rahmet, mağfiret ve bağışlanma vesilesidir.                    

Bu kutlu zaman dilimi öyle bir gece ki Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.)  “faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah’tan umarak Kadir gecesini güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı” müjdesini vermekte. Öyle ise bize düşende bu geceyi değerlendirip kendimiz, ailemiz, milletimiz ve tüm İslam âlemi için dua etmektir.

Bu vesile ile rahmet ve merhamet kapılarının sonuna kadar açıldığı, duaların kabul olduğu bu mübarek gecenin ufkumuzu ve gönül dünyamızı ebediyen aydınlatması temennisiyle, Kadir Gecesi’nin milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa iyilikler ve güzellikler getirmesini yüce rabbimizden niyaz ediyorum."