Bayburt Belediyesi

BAŞKANIMIZ PEKMEZCİ VE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİMİZDEN ŞÜKRAN ZİYARETİ

Geri

BAŞKANIMIZ PEKMEZCİ VE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİMİZDEN ŞÜKRAN ZİYARETİ

21 Şubat 2024
Bayburt’un Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 106. yıl dönümü dolayısıyla Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci ve Belediye Meclis Üyelerimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri nezdinde Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürol Akkaya’ya şükran ziyaretinde bulundular.
 
Başkanımız Pekmezci Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan askeri gazinoda gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada, “Bugün Bayburt’un Düşman İstilasından Kurtuluşu’nun 106. yıl dönümü. Bayburt Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi olarak bu kurtuluş mücadelesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin verdiği örnek mücadele için Bayburt halkı adına sizlere şükranlarımızı sunmak üzere buradayız. Her zaman yanında olmaktan gurur duyduğumuz Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bir kez daha teşekkürlerimizi arz ediyoruz.” ifadelerini kullandı
 
Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürol Akkaya ise Başkanımız Pekmezci ve Belediye Meclis Üyelerimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, “Sayın başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bizlerde aynı duyguları sizlerle paylaşıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak halkımızla el ele her zaman ileriye doğru hareket etmeye hazırız. Bundan 106 yıl önce oldukça kötü günler yaşanmış. Kurtuluşta halkımızın göstermiş olduğu direniş takdire şayandır. Allah bir daha o günleri yaşatmasın ve birliğimizi daim etsin.” diye konuştu.
 
Ziyaret, fotoğraf çekiminin ardından sonra erdi.