Bayburt Belediyesi

BAYBURT’TA ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Geri

BAYBURT’TA ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

18 Mart 2024

Bayburt’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Şehit Osman Tepesi Şehitlik Anıtı’nda 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıl dönümü sebebiyle çelenk sunma töreni düzenlendi. Anıta Bayburt Valisi Sayın Mustafa Eldivan, Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, Bayburt Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürol Akkaya ve Bayburt Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Selami Köksal tarafından çelenk sunuldu. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Bayburt Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Selami Köksal ve Türk Silahlı Kuvvetleri adına İkmal Üsteğmen Fatih Töre tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.  İhtiram mangasının saygı atışı gerçekleştirdiği törende temsili şehit mezarlarına karanfiller konularak dua edildi.

Çanakkale Zaferi kutlamaları daha sonra çeşitli etkinliklerle devam etti.

 

BAYBURT LİSESİNDEN ÇANAKKALE ZAFERİ PROGRAMI

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümü dolayısıyla Bayburt Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından program düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda  günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılarak  şiirler okundu. Daha sonra Bayburt Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Çanakkale Zaferi konulu video gösterimi yapıldı ve  oratoryo   sahnelendi. Oratoryonun ardından Bayburt Lisesi öğrencileri tarafından oluşturulan koro kahramanlık türküleri seslendirdi.

Koro dinletisi sonrası 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere Bayburt Valisi Sayın Mustafa Eldivan, Milletvekili Prof. Dr. Sayın Orhan Ateş,   Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci ve Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürol Akkaya tarafından ödüllerinin takdim edilmesiyle program sona erdi. 

Bayburt Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu'nda düzenlenen programa Bayburt Valisi Sayın Mustafa Eldivan, Milletvekili Prof. Dr. Sayın Orhan Ateş, Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürol Akkaya, İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun, İl Jandarma Komutanı Albay Dr. Talha Övet, İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Yardımcı, kamu kurumlarının amirleri, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.