Bayburt Belediyesi

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN BGC’YE ‘10 OCAK’ ZİYARETİ

Geri

BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN BGC’YE ‘10 OCAK’ ZİYARETİ

10 Ocak 2024
Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.
Bayburt’ta gazetecilik görevini sürdüren basın mensuplarının özel gününü kutlayan Başkanımız Pekmezci, kurucu yönetim kurulu üyesi olduğu Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’nin bir parçası olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Başkanımız Pekmezci, görev yaptığı süre boyunca Bayburt’a kazandırdıkları hizmetlere değindiği konuşmasında, Bayburt’un 'Kızıl Elması' diye nitelendirdiği İçme Suyu Sertlik Giderme Tesisi projesinden, GES projesinden, fabrikalardan, seyir terası projesinden, park projelerinden, Saat Kulesi'nin yenilenmesi ve arka binaların üst katlarının yıkılması çalışmalarından bahsederek, Bayburt Belediyesi’ni üreten ve üreterek kazanan bir konuma taşıdıklarını söyledi.
Belediye Başkanımız, yakın zamanda halka açık bir basın toplantısı düzenleyerek, hem Bayburt’a kazandırdıkları projeleri hem de yeni projelerini açıklayacağını bildirdi.
Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Okutmuş da Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci’ye Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ne verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
Okutmuş, 2024 yılında Gazetecilik Meslek Kanununun çıkarılması için çaba sarf ettiklerini ifade ederek, gazetecilik mesleğini yapabilmenin kriterlerini ortaya koyacak kanunun çıkarılması noktasında Başkanımız Pekmezci’den destek istedi. Okutmuş, Belediye Başkanımızdan konuyu MHP Grubuna taşımasını istedi. MHP’nin öneride bulunduğu gazetecilere Yeşil Pasaport verilmesi yönündeki teklifin de TBMM’de kabul edileceğine inandığını söyledi.
Belediye Başkanımız Pekmezci, ilimizde görev yapan basın mensupları ile bir süre sohbet ederek, günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.