Bayburt Belediyesi

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Geri

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

17 Mart 2024
Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
"Milletimizin kaderini tayin eden, hem şanlı tarihimizin hem de dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan Çanakkale zaferimiz, tarihte eşi olmayan emsalsiz bir kahramanlık destanıdır. Aziz Milletimiz, kalbimizin en müstesna yerine konumlandırdığımız bu büyük destanı yazan kahraman şehitlerimizi asla unutmayacaktır.
Mazisi büyük zaferlerle dolu Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi, Türk’ün asla yılmayacağını, imkânsız ne ise iman gücü ve vatan sevgisi ile onu başaracağını yedi düvele göstermiş ve bir kez daha tüm Dünya’ya “şu çılgın Türkler!” dedirten bir destan olarak hafızalara kazınmış, gurur kaynağımız olmuştur.
Bu vesileyle Çanakkale Zaferimizin 109. yıl dönümünü ve şehitler günümüzü tebrik ediyor, huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu vatan topraklarını bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimize yüce rabbimizden rahmet diliyorum."