Bayburt Belediyesi

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Geri

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

6 Şubat 2024
Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
"Peygamber Efendimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yükseldiği Miraç Gecesi, içinde birçok hikmeti barındıran Allah’ın sonsuz kudretinin ve ayetlerinin Peygamberimize gösterildiği, mucizevî ve hikmet yüklü yolculuğu ifade etmektedir. Miraç, bütün olumsuzluklara ve zorluklara rağmen tevhit, ibadet, sabır ve istikamet üzere sebat ederek inandığı gibi yaşayanların asla yalnız ve yardımsız kalmayacağını gösteren ilahî bir armağandır.
Peygamberimizin şahsında tecelli eden Miracın tüm müminler nezdindeki karşılığı namazdır. Zira Miraç mucizesinin en önemli sonuçlarından biri olan günde beş vakit namaz, ruhumuzu daraltan dünyevî arzulardan arınarak ulvî duygulara yükselmenin yegâne yoludur. Miraç Gecesi vesilesi ile Rabbimize olan imanımızı, Peygamberimiz (sav)’e olan sadakatimizi, namaza olan muhabbetimizi daha da pekiştirmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; tüm vatandaşlarımızın ve Türk İslam âleminin mübarek Miraç Kandili’ni en kalbi duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum."