Bayburt Belediyesi

Kuşaklar Piknikte Buluştu…

Geri

Kuşaklar Piknikte Buluştu…

3 Haziran 2014

Bayburt Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Anılarla Yaşlanıyoruz Anı Yaşıyoruz” Projesi Kapsamında Huzurevinde kalan yaşlılarımız için Şair Zihni Kent Ormanında piknik organize edildi.

Bayburt Memnune EVSEN Huzurevi sakinlerine yönelik gerçekleştiren projenin son faaliyeti olarak hem kuşakları buluşması hem de yaşlıların piknikle huzurevi ortamından uzaklaştırılarak yeşil bir çevreyle buluşmaları ve stres atmalarını sağlandı.

Valimiz Mükerrem Ünlüer,  Belediye Başkanımız Mete Memiş, Bayburt Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Kalkan, Vali Yardımcısı Abdülhamit Karaca, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hayrettin Pala, kurum çalışanları ile Bayburt Üniversitesinde okuyan öğrenciler pikniğe katılarak yaşlılarımızla sohbet ettiler.

İl Müdürü Hayrettin Pala yaptığı açıklamada bu proje ile amaçlarını şu şekilde ifade etti: “Bilindiği gibi, yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Demokratik Devlet anlayışı ilkelerine bağlı kalarak yaşlılarımızın toplumla bütünleşmesi, yaşama sıkı sıkıya tutunmaları, ömrünün büyük bir kısmını toplum ve ülkeye hizmet ederek geçirmiş bu insanlara yaşlılık dönemlerinde bir şükran ifadesi olarak ömürlerinin sonuna kadar insanoğluna yakışır bir şekilde yaşama haklarını yaşlılarımıza noksansız vermek projemizin temel amacıdır. Bu amaçla projemizle kuşaklar arasında köprüler kurmaya kuşakları buluşturmaya ve sosyal-kültürel etkinliklere devam ediyoruz. ”